S AYURVÉDOU na Srí Lance

24.06.2024

Jak příjemná je ranní meditace v chrámu, každodenní masáž celého těla, cvičení jógy, léčivé bylinné lázně, čerstvé exotické ovoce, osvěžení se v průzračném oceánu? Tento sen je lehko splnitelný při ozdravném pobytu na Srí Lance.

Pro koho je ajurvédský ozdravný pobyt na Srí Lance ideální?

Ajurvédské ozdravné pobyty pro ženy jsou vhodné úplně pro každou ženu, v dnešní uspěchané a hektické době jsme všechny ve stresu, unavené, podrážděné, vyčerpané, někdy i vážně nemocné, a právě proto potřebujeme načerpat energii, odpočinout si, vyspat se bez rušivých vlivů, zpomalit tempo a nechat se hýčkat, zklidnit mysl, dát tělu prostor pro ozdravení, vyléčení a restart. Na Srí Lanku s námi jezdí ženy, které si potřebují "jen" odpočinout a užít si čas pro sebe, je to velmi dobrá prevence před vyhořením a nemocí, ale jezdí s námi i ženy, které už mají závažný zdravotní problém.

Jaký je typický denní program během ajurvédského pobytu?

Náš den začíná procházkou do buddhistického chrámu a krátkou meditací či relaxační jógou s panem doktorem. Po vynikající ajurvédské snídaní nás čekají individuální terapie, masáže celého těla, akupunktura, bylinné koupele a speciální ajurvédské procedury a čištění těla. Po obědě je čas na odpočinek u bazénu nebo na výlety za krásami a historii Srí Lanky. Koupeme se se slony či plaveme v průzračných vo- dách oceánu se želvičkami. Můžeme i na výlet do dolů, kde se těží měsíční kámen, který je velmi prospěšný pro ženskou energii, nebo na nákupy místních dobrot a suvenýrů. Den končíme společnou večeří a relaxačními aktivitami, malováním mandal, společným sdílením, čtením a odpočinkem.

Jaké jsou hlavní benefity ajurvédskéhopobytu?

Hlavním benefitem je, že dáme sebe na první místo! Čas jen pro sebe, bez stresu, povinností a tlaku, že stále něco musíme, někam spěcháme. Dáme tělu prostor a možnost se přirozeně ozdravit a vyléčit. Masáže, meditace, jóga, akupunktura, vynikající strava, krásné a klidné prostředí to vše léčí celou naši bytost, posilujeme psychické a mentální zdraví, uzdravujeme bolavé tělo i duši.

Jaké zkušenosti nebo momenty bývají nejvíce transformační?

Téměř pro každou ženu je zázrak, že celý měsíc nic nemusí, nic ji neruší, vše je zajištěno, zařízeno, nachystáno, uvařeno, uklizeno. Každý den si zacvičí, medituje. Každý den má masáž, akupunkturu, každou chvilku věnuje sobě, dělá vše, co je pro ni prospěšné a vyživující. Má kompletní servis a komfort a může se věnovat jen sama sobě a svému zdraví na všech úrovních. Když žena pochopí, že je velmi důležité a prospěšné, aby věnovala čas a energii jen sama sobě, že když je ona zdravá, odpočinutá, má energii a chuť do života, jedině tak může pečovat o svou rodinu, děti, manžela, zvládne práci, domácnost, zahrádku a všechny povinnosti s větším klidem.

Jaký odborný personál je v ajurvédském centru?

Samozřejmostí je ajurvédský lékař, který je neustále přítomen, odborný pomocný personál, terapeuti, ajurvédští maséři, profesionální instruktor jógy. V kuchyni je ajurvédský kuchař s mnohaletou zkušeností, strava je vyvážená a velmi chutná, bohatá na zeleninu i ovoce, kuchař vaří z čerstvých lokálních surovin. Během celého pobytu je v centru přítomna česky mluvící delegátka, která v případě potřeby cokoli zajistí či pomůže vyřešit.

Jaké jsou nejčastější zdravotní potíže, kterým se během pobytu věnujete?

Velmi často ženy přijíždějí vyčerpané, unavené, smutné, bez energie, s nadváhou, silnou bolestí hlavy, vysokým krevním tlakem, nespavostí, po úrazu, po operaci, nebo i závažnou diagnózou rakoviny, ale máme i ženy, které dostanou program jako dárek od manžela, rodiny nebo si ho darují samy třeba k životnímu jubileu, nebo za odměnu jako zdravotní prevenci, jako ozdravné lázně, protože už vědí, že péče o tělo a duši je nejlepší lék na zdraví a krásu.

Více informací na www.jsikrasnausmejse.cz.