Úplněk ve lvu

29.01.2019

21. 1. v 6 hod. 15 min. nastává úplněk ve znamení Lva (Slunce ve Vodnáři v opozici na Lunu ve Lvu). Zároveň nastává úplné zatmění Luny. V tento den se Venuše ve znamení Střelce nachází v konjunkci s Jupiterem a v kvadratuře s Neptunem v Rybách. Mars v Beranu je v napěťové kvadratuře se Saturnem v Kozorohu.

Lev je znamení jež koresponduje s kreativitou, tvořivostí, radostí ze života a láskou. Také se sebedůvěrou: můžeme si položit otázku zda si věříme , či se podceňujeme nebo naopak přeceňujeme? Umíme se tvořivě a radostně vyjádřit? Jsme kreativní? Vyjadřujeme lásku? Umíme být svobodní v lásce a dáváme svobodu těm které milujeme? (Slunce ve Vodnáři přináší témata jež jsou spojena se svobodou). Tyto otázky jsou důležité pro nás pro všechny, obzvláště však pro jedince jež se narodili ve znamení Lva. Ti mohou uzavřít na citové rovině vše co je třeba. Zatmění z nás "vytáhne" veškeré strachy a obavy - abychom se jich zbavily. Můžeme léčit vlastní schopnost milovat, veškeré strachy a obavy, léčit bloky v kreativním vyjadřování.

Venuše v konjunkci s Jupiterem a v kvadratuře s Neptunem nás konfrontuje s vlastními iluzemi a klamy v oblasti lásky a vztahů - nyní nastává čas podívat se vlastním iluzím "do očí" a opustit je. Pouze totální pravdivost nám pomůže v rozvíjení partnerských a mezilidských vztahů. Také si uvědomme že to nejdůležitější v oblasti lásky, je dávat lásku sobě. Přijmout sebe sama -a to bez podmínek. Pouze pokud budeme mít láskyplný vztah k sobě, mohou nám ostatní vyjádřit svou lásku a my můžeme svobodně milovat druhé. Odpusťme sobě i všem kteří nás "zranili".

Mars v Beranu v napěťové kvadratuře se Saturnem odkrývá bloky v oblasti sebedůvěry, odvahy, schopnosti jít za tím čeho chceme dosáhnout, v oblasti sexuality a v oblasti agresivity. Uvědomme si zda umíme vyjádřit svou zlobu a frustraci - pokud ji potlačujeme ubližujeme sami sobě. Pokud ji vyjádříme zcela nekontrolovatelně tak ublíží druhým. Ventilujme svou agresi neškodným způsobem - vypišme se z ní, nebo si pořiďme boxovací polštář . Vyjádřeme své obavy, strachy, frustrace a zlobu - pak se od ní budeme moci odpoutat.

Na fyzickém těle je v tuto dobu velice citlivé a srdce, cévy, hrudní páteř ( na těchto orgánech by neměli být prováděny žádné operativní zákroky).

Tento "superúplněk" je důležitý pro nás pro všechny - zejména však pro jedince narozené ve znamení Lva a Vodnáře. Aspekt Marta a Saturna se dotýká zejména jedinců narozených ve znamení Berana a Kozoroha. Aspekt Venuše a Neptuna je platný taktéž pro nás pro všechny -ale zejména pro Střelce a Ryby.

Astrolog Věra Šourková

Roční předplatné 267 Kč !