Novoluní v Kozorohu

03.01.2019

První nov v letošním roce nastane 6.1.ve 2h28 ve znamení Kozoroha. S tímto novem zároveň nastává sluneční zatmění. Nov se spojuje se Saturnem ve znamení Kozoroha vládne dále s Plutem a Dračím ohonem . Novoluní nás připravuje na věci jež přicházejí směřuje nás do "budoucnosti"- v tuto dobu (nov ovlivní cca 3 a půl dne) uzavíráme věci minulé, a plánujeme věci budoucí -čistíme tělo i mysl. Vhodný je půst. 


Toto novoluní je velice silné - z podvědomí se mohou vynořit vzpomínky z minulosti (i té dávné, z takzvaných "minulých životů"). Můžeme si mnohé uvědomit, může se nám objasnit jak jsme na tom s vlastní mocí, či zda trpíme pocity bezmoci. Pocit bezmocnosti se pojí se situací v níž jsme se dostali do pozice oběti -pokud si neuvědomíme že i tuto situaci jsme zvolili na určité rovině dobrovolně, můžeme se od ní odpoutat a přestat hrát "roli oběti". Moc nás naplní když si přiznáme že jsme tvůrci vlastního života a že pouze náš způsob jednání, myšlení a cítění může ovlivnit jak budeme žít - nic vnějšího nemá "moc" náš život ovlivnit -jsou to naše reakce na prožívané situace, jež vytvářejí "scénář" našeho života. Během novu v Kozorohu si můžeme vytvořit "plán" roku 2019. V tuto dobu jsou citlivé klouby,zuby, kolena, páteř a kůže. Nejvíce tento nov působí na ose Kozoroh - Rak. Tato znamení (ale i my ostatní) si můžeme ujasnit co chceme v naší zvolené profesi dokázat či v jaké oblasti si přejeme realizovat se.
Kozoroh a jeho vládce Saturn jsou svým způsobem "vládci času" - můžeme tedy praktikovat meditaci PCH "Návrat do stavu embrya" a tímto způsobem omladit naše buňky, ozdravit tělo a také čistit "minulost"

Astrolog Věra Šourková

Roční předplatné 267 Kč !