Drahé kameny

26.03.2019

Drahé kameny nám mohou dělat radost v mnoha svých podobách. Kámen ve své přirozené, surové podobě má své kouzlo stejně jako kámen zušlechtěný. Drahé kameny mohou zdobit i harmonizovat naše interiéry v podobě geod či drúz. Ve špercích vyniknou broušené či leštěné drahé kameny.

Čas předjaří a prvního rozpuku jara ovládají znamení Berana a Býka

Znamení Berana vládne planeta Mars. Ta propůjčuje svým chráněncům zejména odvahu, akceschopnost a dynamiku. Nikoli náhodou vládne Beran jaru. Síla probouzejícího se života se dere skrze jakýkoli povrch a prokazuje nezměrnou odvahu pro jeho zachování. Beranům je někdy vytýkána zbrklost a přílišná impulzivnost. Beran je permanentně na startu. Miluje soutěžení a popasování se s druhými. Kdo tam bude dříve, kdo dohodí dále? Je ztělesněným nadšením malého dítěte, které pro sebe objevuje svět, který již dávno objevili druzí.

Znamení Berana přináší do koloběhu života zjištění, kde či v čem potřebujeme prokázat odvahu a jít nevyšlapanou cestou.

Kameny či šperky, které ozdobí toto znamení, budou v mnoha odstínech červené a rudé barvy. Drahý kámen, který zaujme Berana, bude rubín, překrásný svojí temně rudou září. Rubín uvolňuje blokace, úzkosti a stažení. Do života přináší harmonii a inspiraci. Znamení Berana náleží oblast hlavy včetně očí. Přikládání rubínu na víčka se osvědčilo pro posílení zraku.

Znamení Berana přináší do koloběhu života schopnost materializovat svůj potenciál

Území, která Beran díky své odvaze objevil, je potřeba zúrodnit. Mohou to být území jak vnějšího, tak i vnitřního světa. Nyní přichází čas pro sílu, trpělivost a vytrvalost znamení Býka, který s pečlivostí dobrého hospodáře bude zasévat, pečovat a posléze i sklízet úrodu své píle. Znamení Býka je dobrosrdečné, pečující o druhé, kteří mohou jeho síly využívat až zneužívat. Býk je praktický, racionální, ale může vidět svět a jeho skutečnosti mnohdy příliš černobíle. Také je znám svojí tvrdošíjností a setrvalostí v místech, kde pro něj již žádná úroda nevyroste.

Znamení Býka přináší do koloběhu života projevené výsledky a schopnost zhmotňovat své vize a plány

Kameny či šperky, které ozdobí toto znamení, budou v odstínech zelené, hnědé a žluté. Drahý kámen, který zaujme, bude achát, jenž velmi koresponduje s tím, čeho chce Býk dosáhnout - tedy nalezení konkrétního cíle, smysl pro vlastní možnosti a vytrvalost při dosahování těchto skutečností. Achát je kamenem poskytujícím pocit bezpečí a ochrany. Je to velmi vhodný kámen v těhotenství.

Některé pojmy v mineralogii:

Geoda - Větší, oblá uzavřená dutina s krystalovou výplní.

Drúza - Shluk kolmo narostlých krystalů na společném podkladu.

Kabošon - Vzniká po výbrusu, kdy je na rovném podkladu kámen zaoblen.

Tromlování či tamblování kamene - Ze surového materiálu vzniká oblý valounek.


Judita Korfová

Roční předplatné 267 Kč !