Astronáhled na srpen

01.08.2019

1. 8. v 5 h 11 min. nastává novoluní ve Lvu, které přeje tvůrčím projektům i lásce.

1. 8. v 5 h 58 min. se Merkur obrací do přímého chodu a nastává uvolnění v oblasti cestování i komunikace.

11. 8. ve 21 h 46 min. vstupuje Merkur do ohnivého a tvůrčího znamení Lva - myšlení a komunikace dostávají vášnivý náboj. V první polovině srpna je ve Lvu Slunce, Venuše i Mars - energie této části léta je krásně hravá, vášnivá a radostná, jednoduše dovolenková. Pozor si však musíme dávat na přílišnou sebestřednost.

15. 8. nastává úplněk ve znamení Vodnáře a Vodnáři tak mohou uzavřít vše, co je zatěžuje.

Zatímco první polovina srpna patří Lvům, druhá polovina srpna patří Pannám

18. 8. v 7 h 19 min. vstupuje do Panny Mars - naše energie se zklidňuje a zaměřuje na úkoly a povinnosti.

21. 8. vstupuje do Panny Venuše - oblast lásky se po vášnivém a dramatickém období Venuše ve Lvu dostává více do klidu a přichází období "vystřízlivění".

23.8. Slunce vstupuje do Panny - období lvích radovánek a dovolených pomalu končí, naše pozornost se už ladí na povinnosti, které nás čekají v práci či ve škole. Zklidňujeme se, lépe se soustředíme, snadněji si rozvrhneme plán dne.

29. 8. vstupuje Merkur do znamení Panny komunikace i myšlení je pragmatické a analytické.

30. 8. nastává novoluní ve znamení Panny - můžeme nastartovat buď nové pracovní projekty či zdárné léčení fyzického těla.

Aspekty

1.-3. 8. Venuše trigon Chiron - harmonizujeme své vztahy, léčíme ženství a celou oblast lásky i erotiky.

2.-3. 8. Venuše kvadratura Uran: během těchto svou dnů můžeme začít nečekané změny v oblasti vztahů, můžeme toužit po něčem extravagantním, rychle se zamilujeme, rychle se odmilujeme.

8.-10. 8. Venuše trigon Jupiter: příjemné dny pro lásku, svatby, pro setkání s přáteli i pro tvůrčí a umělecké projekty.

11.-17. 8. Slunce konjunkce Venuše: toužíme po obdivu a lásce, chceme se radovat a milovat.

15.-17. 8. Merkur trigon Chiron: vhodný den pro tvůrčí aktivity i tvůrčí rozhovory.

16.-17. 8. Merkur kvadratura Uran: dostáváme originální a leckdy vyloženě "šílené" nápady. Než něco řekneme, měli bychom napočítat do deseti, než daná slova vypustíme z úst

21.-22. 8. Merkur trigon Jupiter: příjemný den pro komunikaci, pro skládání zkoušek, pro jakékoliv jednání.

23.-26. 8. Venuše konjunkce Mars: toto spojení je především erotická vazba - a i když je ve střízlivém znamení Panny, měli bychom si ho užít.

26.-27. 8. Venuše trigon Uran: aspekt, který přeje pozitivním změnám a posunům ve vztahové oblasti.

27.-29. 8. Mars trigon Jupiter: v tyto dny bychom měli mít dostatek energie, mělo by se dařit realizovat to, co potřebujeme.

Beran

První polovina měsíce, kdy jsou planety v ohnivém znamení Lva, vám jde vyloženě k duhu. Odpočíváte, užíváte si léto, tvoříte.

Býk

První polovina měsíce, i když je "hravě a tvořivě" nastavená pro vás, nemusí být jednoduchá - velké množství planet prochází ohnivým znamením Lva, které je k vašemu znamení v napěťové kvadratuře a můžete cítit vnitřní napětí, drobné neshody a mrzutosti. Lze však krásně rozvinout tvůrčí stránku osobnosti.

Blíženci

V první polovině srpna si vezměte dovolenou - krásně si ji užijete. Ve druhé polovině měsíce k vám mohou přicházet zajímavé pracovní impulzy a možnosti.

Rak

Srpen si můžete rozdělit na dvě poloviny - v první polovině měsíce odpočívejte a nabírejte síly a druhou polovinu měsíce zasvěťte práci.

Lev

1. srpna nastává nov ve Lvu - máte možnost zdárně nastartovat nové projekty, novou životní etapu. Obzvláště první polovina měsíce je pro vás blahodárná. Tvořte, radujte se a milujte se.

Panna

V druhé polovině měsíce můžete učinit výrazné posuny jak v pracovní rovině, tak i v rovině soukromé. Venuše i Mars procházejí vaším znamením a měli byste mít dostatek elánu k práci a dostatek příležitostí k tomu užít láskyplné chvilky s blízkou bytostí. 30. 8. nastává nov ve vašem znamení a můžete tak otevřít nové projekty.

Váhy

Obzvláště v první polovině měsíce se můžete cítit příjemně jak na poli pracovním, tak na poli soukromém. Planety ve Lvu vás harmonicky podporují.

Štír

Pro vás bude pravděpodobně pohodovější a příjemnější druhá polovina měsíce. Mohou k vám přijít zajímavé pracovní nabídky a nové výzvy.

Střelec

Jak Jupiter procházející vaším znamením, tak planety ve Lvu vás podporují -především v první polovině měsíce, a proto se ničím zbytečně nelimitujte, cestujte a užívejte života.

Kozoroh

Během první poloviny měsíce srpna odpočívejte, co nejvíce to půjde - druhá polovina měsíce vám totiž pravděpodobně otevře mnoho nových pracovních příležitostí a výzev.

Vodnář

15. 8. ve 12 h 49 min. nastává úplněk ve znamení Vodnáře, který vám umožní uzavřít vše, co je třeba, a posunout se dále. Obzvláště během první poloviny měsíce byste se měli snažit co nejvíce vědomě zklidňovat a relaxovat.

Ryby

Během první poloviny měsíce se věnujte odpočinku a dovolené, druhou polovinu měsíce budete veškerou energii věnovat práci a "úklidu" svého života - jak na vnitřní, tak na vnější rovině.

Věra Šourková

Roční předplatné 267 Kč !