Astronáhled na leden

06.01.2020

3. 1. vstupuje Mars do ohnivého znamení Střelce, vnese energii, nadšení a trochu odlehčí seskupení planet ve znamení Kozoroha, kde se právě nachází Slunce, Merkur, Jupiter, Saturn a Pluto. Planety v Kozorohu jsou naladěny "pracovně", houževnatě a jejich snahou je zakořenit nás v realitě a životě.

10. 1. nastává úplněk v Raku a my budeme velice citliví až přecitlivělí - je dobré ponořit se do své duše a zkusit si uvědomit, odkud pramení naše obavy. Uvědomme si, že potřebujeme ve svém životě citovou oporu a podporu, kterou nám mohou poskytovat naši blízcí.

11. 1. se Uran obrací do přímého chodu

13. 1. vstupuje planeta lásky a krásy - Venuše- do vodního znamení Ryb a my zatoužíme po romantice a bezpodmínečné lásce.

16. 1. Merkur vstupuje do vzdušného Vodnáře a 20. 1. do Vodnáře vstupuje i Slunce a "kvalita" energie se mění - naše pozornost se začne upírat směrem k budoucnosti a přicházejí nové nápady a inspirace.

24. 1. nastává novoluní ve Vodnáři, které přináší možnost "nového startu".

27. 1. vstupuje Lilitdo ohnivého znamení Berana, ve kterém setrvá do 21. 10. Bude nás konfrontovat s věčným "bojem" mezi mužským a ženským principem, a pokud pochopíme její poselství, umožní nám tento princip smířit se a zharmonizovat se jak sami v sobě, tak i v našich vztazích.

Aspekty

1. 1. - 3. 1. Merkur konjunkce Jupiter ve znamení Kozoroha: dny, které přeji jasnému myšlení a komunikaci.

1. 1. - 26. 1. Saturn konjunkce Pluto: postupná celková přeměna pevných struktur, překonání starých struktur ve prospěch hlubší pravdy. Připravenost projít s pevnou myslí krizemi a transformací.

8. 1. - 9. 1. Venuše sextil Neptun: porozumění, soucit, obětavost, idealizace lásky, umělecké a tvůrčí inspirace.

12. 1. - 13. 1. Merkur konjunkce Saturn: logické, rozumné uvažování, jež však může sklouznout do pochyb a pesimismu.

12. 1. - 13. 1. Merkur konjunkce Pluto: analytický, kritický rozum, přesvědčování okolí o svých názorech, puzení přijít všemu na kloub, umanutost.

15. 1. - 17. 1. Venuše sextil Uran: otevřenost, tolerance a svoboda v oblasti vztahů.

18. 1. - 19. 1. Merkur kvadratura Uran: výstřední, netrpělivé a přepjaté myšlení a komunikace.

23. 1. - 24. 1. Venuše sextil Jupiter: optimistické, pozitivní naladění v oblastí vztahů a lásky.

25. 1. - 26. 1. Merkur sextil Mars: jasná argumentace, bystrý analytický rozum, pohotovost.

25. 1. - 29. 1. Venuše kvadratura Mars: nesoulad mezi mužskou a ženskou stránkou osobnosti a života, nespokojenost, sexuální žádostivost, nesoulad mezi dáváním a braním.

27. 1. - 28. 1. Venuše konjunkce Neptun: velká oddanost a obětavost, touha po romantice, nereálnost v oblasti vztahů a citů, umělecká inspirace.

27. 1. - 28. 1. Mars kvadratura Neptun: nesprávně řízená energie, pocity slabosti a zmatenosti, v tyto dny je nejlepší pouze odpočívat.

Beran
Mars, váš vládce, vstupuje 3. 1. do znamení Střelce, který je stejně "ohnivý a akční" jako vy, a tudíž vám přináší energii a nadšení. V první polovině měsíce však budou planety ze znamení Kozoroha vaše nadšení brzdit, a "tlačit" vás k většímu promýšlení vašich kroků a trpělivosti, což pro vás není snadné. Rozhodně se vám to vyplatí, a to zejména v profesní sféře. 27. 1. vstupuje Lilit do vašeho znamení a po několik měsíců vás bude konfrontovat s hlubšími a neuvědomovanými vrstvami vašeho nevědomí - pokud se nebudete obávat je prozkoumat, budete odměněni pochopením vlastních vzorců jednání.

Býk
Planety ze znamení Kozoroha vás podporují v oblasti profese, a to zejména vaši houževnatost a vytrvalost. Uran, který prochází vaším znamením, vám přináší odvahu ke změnám i inspiraci. Od 13. 1. podporuje Venuše ze znamení Ryb váš soucit ve vztahové oblasti.

Blíženci
16. 1. vstupuje váš vládce Merkur do vašeho "bratrského" znamení Vodnáře a přinese vám tak nové nápady a inspiraci.

Rak
10. 1. nastává úplněk v Raku a umožní vám tak uzavřít určitou etapu života. Planety z Kozoroha vytvářejí určitý tlak na to, abyste přejali plnou zodpovědnost jak za svůj pracovní, tak i soukromý život. Uran z Býka vám dává sílu a odvahu provést životní změny.

Lev
Mars ze znamení Střelce vám přináší energii a nadšení - to vám dává odvahu akceptovat změny, které vám nabízí Uran ze znamení Býka. Pečlivě si však rozmyslete, co a komu říkáte - od 16. 1. je Merkur, který vládne komunikaci, v opozičním znamení Vodnáře, a může vás svádět k neuváženým komentářům.

Panna

V první polovině měsíce se vám nabízí možnost postoupit v profesní oblasti notně kupředu. Hlídejte si však energii, abyste se příliš nevyčerpali.

Váhy
Druhá polovina měsíce vám přinese inspiraci a nápady. Mars ze znamení Střelce vás ponouká k aktivitě a cestování.

Štír
Zaměřte se v tomto měsíci na své blízké a milované. Venuše ze znamení Ryb vám od 13. 1. podá pomocnou ruku. Pozor byste si měli dát na přílišné utrácení.

Střelec
Mars bude procházet vaším znamením a přinese vám příliv energie - pozor však na unáhlené jednání. Merkur ze vzdušného znamení Vodnáře vám bude přinášet inspiraci a zajímavé nápady.

Kozoroh
Využijte energii Jupitera, který prochází vaším znamením, a věnujte se plně profesnímu rozvoji. Vaše úsilí bude odměněno.

Vodnář
Od 16. 1. prochází vaším znamením Merkur a přinese vám inspiraci, nové kontakty i nové příležitosti. 24. 1. nastává nov ve vašem znamení, který nabízí možnost nového startu.

Ryby
Od 13. 1. prochází Venuše vaším znamením a nabízí možnost prohloubit citové vazby a odpustit tam, kde je to potřeba.

Roční předplatné od 222 Kč !