Astronáhled na duben

01.04.2019

Slunce prochází znamením Berana do 20. 4., kdy v 10:56 vstupuje do znamení Býka. 17. 4. vstupuje Merkur do ohnivého znamení Berana. Myšlení se zrychluje a komunikace dostává ohnivější, akčnější a netrpělivější ráz Mezi 19. a 20. 4. se nachází v konjunkci s Chironem: přichází možnost léčit mentální bloky. Venuše v první polovině měsíce prochází znamení Ryb a mezi 9. a 10. 4. je v konjunkci s Neptunem - jsme velice soucitní a máme možnost odpustit - jak sobě sama, tak druhým. Mezi 12. a 13. 4. se Venuše nachází v harmonickém sextilu s Plutem: můžeme provádět příznivé transformační změny ve vztazích. 20. 4. vstupuje Venuše do znamení Berana: láska je prodchnuta vášní, touhou a netrpělivostí. Mezi 23. a 24. 4. se Venuše nachází v konjunkci s Chironem: máme možnost vyléčit všechna citová a vztahová zranění. Mars prochází znamením Blíženců a přináší nové intelektuální podněty. Mezi 26. a 28. 4. se nachází v napěťové kvadratuře s Neptunem: v tyto dny může být naše jednání lehce zmatené, nečiňme tudíž žádná závažná rozhodnutí. 5. 4. nastává novoluní ve znamení Berana, při němž může otevřít a nastartovat nové projekty, a 19. 4. úplněk ve znamení Vah, který přináší možnost ukončit a uzavřít to co je třeba v oblasti vztahů . Od 10. 4. je Jupiter retrográdní (do 1. 5.) a přináší možnost nalézt nové cesty vlastního rozvoje a čas, který je vhodný pro introspekci. 24. 4. je Pluto retrográdní a otevírá období jež nám umožňuje skutečně hluboce se napojit na podvědomí a zpracovávat "stínovou" stránku osobnosti. 30. 4. se stává retrográdním i Saturn: v této době můžeme přehodnotit své plány, soustředit se plně na stávající aktivity a dokončit vše co je potřeba.

Beran
5. 4. nastává nov ve znamení Berana a umožňuje vám nastartovat nové projekty. Mezi 10 a 11. 4. se Slunce v Beranu nachází v napěťové kvadratuře se Saturnem: zpomalte své tempo, zamyslete se nad tím kam a proč se ženete. Budujte pevné základy toho, na čem chcete v budoucnosti pracovat. 17. 4. vstupuje do Berana Merkur a přináší vám nové nápady Mezi 19. a 20. 4. se Merkur nachází v konjunkci s Chironem a umožní tak léčení zranění na mentální rovině. 20. 4. vstupuje do Berana Venuše a otevírá tak oblast lásky a vztahů.

Býk
Do 20. 4. se Venuše (vládce Býka) nachází ve znamení Ryb (jež je v harmonickém sextilu k Býku) a umožňuje vám tak věnovat tvůrčím a uměleckým aktivitám, lásce a kultivaci partnerských vztahů. 20. 4. vstupuje Slunce do znamení Býka a otevírá tak "váš měsíc".

Blíženci
Mars prochází celý měsíc skrze znamení Blíženců a přináší vám tak touhu něco dělat, něco podniknout. Mezi 26. a 28. 4. se nachází v napěťové kvadratuře s Neptun - v tyto dny pečlivě zvažte do čeho chcete investovat vlastní energii. Pokud je to možné raději nic nepodnikejte, protože váš úsudek je zamlžen.

Rak
Do 20. 4. je pro vás důležité zabývat se vztahovými záležitostmi, kultivovat své vztahy, případně odpustit těm, kteří vás zranili.

Lev
Od 17. 4., kdy Merkur vstupuje do ohnivého znamení Berana, k vám přicházejí zajímavé nápady a inspirace, vaše komunikace je naprosto otevřená a přímá. Pozor na netrpělivost.

Panna
Saturn ze znamení Kozoroha podporuje zacílení v oblasti profese. Neptun z opozičního znamení Ryb vám nadále umožňuje pracovat se svou intuicí a imaginací.

Váhy
19. 4. nastává úplněk ve znamení Vah a umožňuje vám tak uzavřít a ukončit to, co je potřeba. Mars ze znamení Blíženců vám přináší energii a chuť něco podniknout. Od 17. 4. se Merkur nachází ve vašem opozičním znamení Berana, proto si raději rozvažte všem co chcete říct - a to předtím než to řeknete.

Štír
Uran z opozičního znamení Býka před vámi otevírá možnost změnit cokoli ve svém životě. Ničeho se nebojte a pracujte na svém osvobozování se. Neptun ze znamení Ryb vás vede do vašeho podvědomí kde naleznete odpovědi na všechny své otázky.

Střelec
Od 10. 4. je váš vládce Jupiter v retrográdním pohybu - ponořte se do sebe sama a tam hledejte to, co pro vás má hluboký smysl, to, co je pro vás důležité. To budete rozvíjet po zbytek roku.

Kozoroh
Věnujte se nejen profesnímu vzestupu, ale také duchovnímu a duševnímu rozvoji. Vyčleňte si pro sebe chvíle klidu, během nichž se budete moct ponořit do svého nitra a tam objevit to, co skutečně chcete.

Vodnář
Mars ze znamení Blíženců vám přináší dostatek zajímavých impulsů a informací. Využijte ještě té chvíle kdy se Lilit nachází ve vašem znamení a dočišťujte zraněné emoce a nalaďujte se na své srdce.

Ryby
Do 20. 4. prochází vaším znamení Venuše, planeta lásky, krásy a tvořivosti. Věnujte se svým blízkým, hýčkejte je, ale přitom nezapomínejte na sebe a vlastní duchovní a tvůrčí rozvoj.

Astrolog Věra Šourková

Roční předplatné 267 Kč !