Astronáhled na červenec

26.06.2019

V červenci prochází Slunce skrze znamení Raka až do 23. 7. a již 3. 7. vstupuje do Raka i Venuše. Toto období je tedy plné emocí, můžeme zaměřit pozornost na své blízké a řešit situaci v rodině a také můžeme věnovat péči nejenom svým blízkým, ale také své vlastní duši.

2. 7. nastává nov ve znamení Raka a poukazuje na možnost startu něčeho nového, zejména v oblasti rodiny a dětí.

2. 7. vstupuje Mars do ohnivého znamení Lva - cítíme příliš vášně i energie.

3. 7. vstupuje Venuše do znamení Raka - Venuše v tomto znamení touží po hlubokém emočním propojení s partnerem, touží po "budování hnízda".

8. 7. se Merkur stává retrográdním - mohou se objevit problémy či překážky v cestování a komunikaci. Toto období přeje "vnitřní diskuzi", tedy komunikaci s vlastním nitrem.

16. 7. nastává úplněk ve znamení Kozoroha a umožňuje tak uzavřít a ujasnit si zejména profesní záležitosti.

Do 18. 7. se Merkur nachází ve znamení Lva, které přeje tvůrčím a uměleckým aktivitám. V diskuzi s druhými však preferuje své vlastní názory, nikoliv názory druhých.

19. 7. se Merkur dostává zpět do znamení Raka a naše mysl se nalaďuje na pocity a emoce.

23. 7. vstupuje Slunce do znamení Lva a otevírá tvůrčí, radostnou a hravou část léta.

28. 7. do znamení Lva vstupuje i Venuše - oblast lásky je prodchnuta vášní, romantikou, hravostí, ale taktéž výraznou sebestředností.

Aspekty

3. 7. nastává nov v Raku - tento nov vyšroubuje naše emoce na maximum. Pozornost bychom měli věnovat rodinným záležitostem.

8.- 9. 7. Venuše kvadratura Chiron - léčíme vztahová a citová traumata.

8.-10. 7. Merkur konjunkce Mars -mysl a komunikace je rychlá, může být však i unáhlená a zbrklá.

8.-10. 7. Venuše sextil Uran - možnost dosáhnout pozitivních změn a posunů v oblasti lásky a vztahů.

10.-11. 7. Slunce opozice Saturn - v tyto dny musíme zpomalit hektické životní tempo, více odpočívat. Jsme konfrontováni s vnitřními bloky a komplexy méněcennosti - jakmile se zviditelní, je možné s nimi pracovat a léčit je.

10.-12. 7. Mars trigon Chiron - energie proudí volně, plynule, snadno dosahujeme svých cílů.

10.-14. 7. Mars kvadratura Uran - v tyto dny je třeba dát si velký pozor na nehody a úrazy, vědomě se zklidňujme, za volant nesedejme, pokud jsme rozrušení, a při řízení dělejme pauzy.

17.-18. 7. Venuše opozice Saturn, ten nekompromisně odhaluje to, co v oblasti vztahů, lásky a sebelásky nefunguje. Konfrontuje nás s našimi strachy.

18.-19. 7. Venuše trigon Neptun: jsme soucitní a romantičtí, toužíme po blízkosti druhého, snadno dáváme najevo svou náklonnost

21.-22. 7. Venuše opozice Pluto: během těchto dvou dnů můžeme učinit osudové změny v oblasti vztahů. Nefunkční vztahy se rozpadají.

24.-26. 7. Mars trigon Jupiter: příjemný aspekt, cítíme se energičtí, pozitivně naladění a snadno dosahujeme toho, co chceme.

Beran
Mars z ohnivého Lva vám přináší energii, tvořivost a touhu zvítězit. Od 23. 7. vás také podporuje Slunce ze znamení Lva. V oblasti partnerských vztahů se však snažte být trpěliví a vnímejte, jak se cítí váš protějšek, abyste si zbytečně nezpůsobili vztahové problémy.

Býk
Venuše ze znamení Raka podporuje vaši snahu o harmonizaci a rozvoj partnerských vztahů. Uran je teprve na počátku znamení Býka, ale již vám ukazuje, kam můžete posunout hranice svých možností.

Blíženci
Merkur ze znamení Lva vám přináší tvůrčí a uměleckou inspiraci. Od 8. 7., kdy se stává retrográdním, vás navádí k vnitřní komunikaci se sebou samými.

Rak
2. 7. nastává novoluní ve vašem znamení a umožňuje vám otevřít něco nového - tento nov je spojen s úplným zatměním Slunce a otevírá tak cestu do hlubin vlastního podvědomí, a je tedy vhodné právě s nevědomou stránkou osobnosti pracovat. Emoce a pocity se zesilují na maximum. Venuše procházející vaším znamením umožňuje řešení i harmonizaci partnerských vztahů.

Lev
Mars prochází vaším znamením a zvedá hladinu vaší energie, nadšení a bojovnosti - proto vědomě pracujte se svou energií, aby vás "nepřeválcovala". Od 23. 7. prochází Slunce vaším znamením a přináší vám spoustu nových možností.

Panna
Od 8. 7. je Merkur retrográdní a směruje vaši pozornost do vlastního nitra. Také můžete snadněji odhalit příčiny některých bloků či problémů. Selena v Panně vám v tomto směru taktéž pomůže.

Váhy
Chiron procházející opozičním znamení Berana vám pomáhá odhalit bloky, zranění a nerovnováhu, která vám brání v prožívání vnitřní i vnější harmonie.

Štír
V tomto měsíci se zaměřte na své vztahy a věnujte se jejich zkvalitnění či nastavení pozitivních změn. Uran v opozičním znamením Býka vám ukazuje, co je ve vašich vztazích strnulé a nefunkční, a můžete tak učinit v tomto směru nápravu.

Střelec
V první polovině Mars ze znamení Lva a ve druhé polovině měsíce Slunce z téhož znamení vám přinášejíí velké množství tvůrčí energie odvahy a snahy dosáhnout vlastních cílů.

Kozoroh
16. 7. nastává ve vašem znamení úplněk a můžete tedy učinit kroky k uzavření jedné životní kapitoly a k otevření té nové - jak v oblasti soukromí, tak i v oblasti profese.

Vodnář
V tomto měsíci vědomě pracujte se svou energií - Mars z opozičního znamení Lva může "startovat" příliš impulzivní reakce a rozhodnutí - je třeba se vědomě zklidňovat.

Ryby
Venuše ze znamení Raka podporuje rozvoj vztahů, zaměřuje vaši pozornost směrem k rodině a k vlastním emocím. S emocemi v tomto období je třeba vědomě pracovat - Lilit je v Rybách a otevírá podvědomí a kontaktuje vás s emocemi, pocity a myšlenkami doposud skrytými.

Věra Šourková

Roční předplatné 267 Kč !